Betarina Bitcoin ile Ödeme

Betarina Bitcoin ile Ödeme National Hockey League NHL (İngilizce) ya Ligue Nationale de Hockey LNH (Fransızca) (Türkçe: Ulusal Hokey Ligi) Kuzey Amerika’da buz hokeyinin en üst düzeyde oynandığı organizasyondur. NHL genel olarak 15’er kümeden doğu ve batı olmak üzere iki konferansa bölünmüştür. Her bir konferans 5 kümeli 3 küme doğrultusundan oluşturulur.

NHL, 4 kümeli, 1917 senesinde Montreal, Quebec, Kanada’da kuruldu. Günümüzde 24 küme ABD’den ve 6 küme Kanada’dan olmak üzere toplam 30 kümeden oluşmaktadır. NHL diğer ülkelerdeki buz hokeyi liglerinin aksine oynanan maçlarda beraberlik olasılığı yoktur. Normal zamanın neticesinde kümeler eşitliği bozamaz ise uzatmalar oynanarak galip küme belirlenir.

NHL, 4 kümeli, 1917 senesinde Montreal, Quebec, Kanada’da kuruldu. Günümüzde 24 küme ABD’den ve 6 küme Kanada’dan olmak üzere toplam 30 kümeden oluşmaktadır. Montreal Canadiens Stanley Kupası’nı 24 kez kazanarak en bol şampiyon olma unvanını elinde tutmaktadır. İkinci en başarılı küme ise Stanley Kupası’nı 13 kez kazanan Kanada’dan Toronto Maple Leafs kümedir. Fakat 1967 senesinde beri şampiyonluk elde edememişlerdir.

Betarina Bitcoin ile Ödeme prosedürleri

Bitcoin ile para yatırma, çekme prosedürleri fazlası canlı bahis sitesinde bundan sonra kullanılmaktadır. Betarina firması da buna kayıtsız kalmadı ve bundan sonra sitelerinde bitcoin ile para yatırma prosedürünü güvenilir bir olarak yapabileceksiniz. Bitcoin ile kredi kartı ya da banka kartına lüzum duymadan prosedürlerinizi derhal yapılabilirsiniz.

Bitcoin; kriptolu (şifreli) para kategorisinde, açık kaynaklı bir kod olarak yayınlanmış bir dijital para birimidir. Bitcoin, sahip olunan kullandığımız TL, Dolar, Euro gibi para birimleri gibi, jurnal yaşantımızdaki alışverişlerimizde ve çevrimiçi bölgelerde harcayabileceğimiz bir para birimi özelliği göstermektedir. Bitcoin’i diğer para birimlerinden ayıran özellik ise, para otoritelerinin ve hükümetlerinin Bitcoin üzerinde bir hâkimiyetlerinin olmayışıdır. Çünkü Bitcoin, hükümetlerin denetiminde değil, Bitcoin ağının denetiminde üretilmektedir.

Bitcoin, 2009 senesinde, Satoshi Nakamoto rumuzlu bir şahıs doğrultusundan “protokol” olarak yayınlandı. Bu protokole göre; Bitcoinler şahıslar arasındaki veri paylaşım ağını (Peer-to-Peer) esas alan, merkezî bir otorite doğrultusundan denetim edilemeyen, prosedür ücreti olabildiğince düşük, bağımsız bir para birimidir.

Şubat 2015’ten itibaren, 100.000’den bol tüccar ve satıcı, Bitcoin ödeme olarak kabul etti. Cambridge Üniversitesi doğrultusundan 2017’de uygulanan araştırmaya göre ise; 2,95 ila 5,8 milyon eşi benzeri olmayan kullanıcı kripto para cüzdanı kullanıyor.

Bitcoin Nedir, Nasıl Kullanılır?

Betarina Para Bitcoin’i daha iyi kavrayabilmek uğruna, Bitcoin’in bilhassa şu olarak sıralayabiliriz:

Bitcoin bağımsız bir para birimidir. Bitcoinlerin üretimi yukarı ya da bahsetmiş bulunduğumuz gibi para otoriteleri ve hükümetlerin denetiminde gerçekleşmediğinden, bu otoritelerin Bitcoin üzerinde bir denetimi olmuyor. Bu gaye ile Bitcoin’i, bağımsız bir para birimi olarak nitelendirmek doğru olur.

Bitcoin üyelerin prosedürlerinde anonimi sağlar. Bitcoin hesapları, şifreli olma özelliği taşıdığından ve bu hesaplardan aniden bol açılabildiğinden, uygulanan prosedürlerin anonim olması sağlanıyor. Bitcoin hesapları açılırken, kendinizle alakalı yalnızca bir mail adresi ve isim vermeniz yeterli oluyor.

Bitcoin ağındaki prosedürler herkes doğrultusundan incelenebilir. Block Chain adı verdiği bir veri merkezinde, Bitcoin üzerinden uygulanan bütün prosedürler kayıt altında tutulmaktadır. Bitcoin hesapları arasında gerçekleşen bütün prosedürler, evvel bu ağ doğrultusundan kayıt altına alınır daha ileride prosedür tamamlanır. Kullanıcılar, hangi hesaptan ne kadar prosedür yapıldığını görme lüksüne sahiptirler. Fakat hesaplar şifreli bulunduğundan, bu hesapların kime ait olduklarını katiyen bilemezler.

Bitcoin hesap kurulumu olabildiğince kolaydır. Bitcoin hesaplarınızı hiçbir ücret ödemeden, sorgusuz sualsiz açabildiğiniz gibi, prosedürlerinizde de bir ücret ödemezsiniz. Bitcoinler şahıslar arasındaki veri paylaşım ağı ile gönderildiğinden, rastgele bir aracı kuruma prosedür ücreti ödemeniz lüzum etmiyor.

Bitcoin’de yaptığınız para transferleri bol hızlı gerçekleşir. Herhangi bir aracı kurum ya da banka ile gerçekleştirdiğiniz para transferleri, fazlası engele takılıp gecikebilir. (Çalışma saatleri vs.) Fakat Bitcoin, şahıslar arası veri paylaşımına dayandığından, günün her zam derhâl para transferleri bol hızlı bir olarak gerçekleştirilebilir.

Bitcoin’ de prosedür iptali yoktur. Bitcoin ile para transferi yaptıktan ileride, bu prosedür iptal edilemez. Parayı geri almanın tek yolu alıcının size yeniden bir para transferi programıdır. Bu da bankalarda problem yaratan “chargeback” olayına bir çözüm olarak gözüküyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir